+90 (537) 500 64 26 bilgi@ikincielsaatler.com

Her Rolex Saatin Bir Hikayesi Vardır

Her Rolex Saatin Bir Hikayesi Vardır

Bir Rolex her zaman gelişir, yenilenir ve değişir. Aynı zamanda maddi değerini aşar ve kişisel bir anlam kazanır. Aile büyüklerinden kalan bir Rolex’in değeri çok büyüktür. Zamanla üzerine hikayeler eklenerek gelecek nesillere bırakılır. Yahut bir başarı sonucunda kazanılmış, sevilen birinden hediye gelmiş Rolex ona her bakıldığında anlamını hatırlatır. Olağanüstü anları hayata geçiren duygusal bir sembol haline gelir. Her Rolex saatin bir hikayesi vardır; dünyaca ünlü sporcuların, müzisyenlerin ve oyuncuların hayatlarındaki en önemli anlara eşlik eden Rolex hikayelerine göz atalım.

Profesyonel Yaşamda Rolex

Lüks saat markaları arasında profesyonel spor dünyasına desteğini göstermeyi ihmal etmeyen büyük markalardan biri de Rolex’tir. Yelken, tenis, dalış, golf, binicilik ve motor sporu gibi daha birçok alanda en prestijli turnuvalara ve etkinliklere destek vermiştir. En başarılı sporcular ve tarihe adını kazımayı başarmış yetenekli sanatçılar arkalarında her zaman Rolex gibi güçlü bir markanın olduğunu bilirler. Submariner, Daytona, Yacht Master ve GMT-Master modelleri hem en çok sevilen hem de spor dünyasındaki Rolex geleneğini sürdüren modeller arasındadır. Sağlam, titiz ve stil sahibi lüks saatler, profesyonel yaşamın her alanında kullanılabilir.

Her Rolex Saatin Bir Hikayesi Vardır: Lindsey Vonn 

Oyster Perpetual Day-Date 40

Lindsey Vonn, dünyanın en başarılı kayakçılarından biri olarak bilinen ABD Dünya Kupası dağ kayak yarışçısıdır. Severek yaptığı ve tutkuyla bağlandığı kayak sporunu yaparken 2013 yılında yaralanan Vonn, Soç’deki olimpiyatları kaçırdı. Kariyerine yıkıcı bir darbe olmasına rağmen sevdiği işi yapmayı bırakmadı ve engelini büyük bir güce çevirmeyi başardı. Lindsey Vonn, Rolex’ini iyileştiği dönemde aldı. Saati ona asla pes etmemesi gerektiğini hatırlatıyor.

“Tüm kariyerim boyunca birden fazla kez sakatlık yaşadım; ancak annem bana her zaman devam etmemi söyledi. Annem beni doğururken felç geçirmiş ve ölümden dönmüş bir kadın. Eğer annem böylesine bir acının üstünden geldiyse benim yaralarım çok da büyük bir şey değil. Başarısızlıklarım ve yaralarım bu hayatta beni güçlü bir insan yapan şeyler.”

Roger Federer

Oyster Perpetual Datejust II

Roger Federer tüm zamanların en büyük tenisçilerinden biridir. 20 Grand Slam unvanına sahip olup Wimbledon’da çoğu başlık için bir rekor sahibidir. İsviçre doğumlu Federer 2009 yılında kişisel rekorunu kırdığında taktığı Rolex’in hala bile onu o yaz günlerine döndürdüğünü söylüyor.

Roger Federer kendi hikayesini şu şekilde aktarıyor:

“Hayatım 14 yaşındayken evi terk etmemle birlikte değişti. İsviçre Uluslararası Tenis Merkezi’ne giden bir trene bindiğimde artık küçük bir erkek çocuğu değildim. Orada geçen 3 sene hayatımın en önemli yıllarıydı. Zihinsel dayanıklılığın ne olduğunu anlamaya çalıştım. Tam olarak kavramam ve bunu tenis kortuna taşımam altı yılımı aldı. Büyüdüğüm toprakların yani İsviçre’nin olduğum kişide büyük katkısı var. Dünya Kupası kazanan ilk İsviçreli olabileceğimi fark ettiğimde tüm ilhamımı ve motivasyonumu bu yönde kullandım.”

2009 yılında en çok Grand Slam kazanan kişi olduğunda kolunda Rolex saati vardı. Büyük başarılara imza attığında tüm sevenlerinin desteğinin yanında prestiji ve dayanıklılığıyla Rolex de yanındaydı.

Rolex Oyster Perpatual Date modeli ile şıklığı yakalayın..

Her Rolex Saatin Bir Hikayesi Vardır
Oyster Perpetual Date Saatini İncelemek İçin Sitemizi Ziyaret Edebilirsiniz.

Lydia Ko

Oyster Perpetual Yacht-Master 37

Lydia Ko, Kore doğumlu Yeni Zelandalı profesyonel bir golfçüdür. Daha 17 yaşında olan Ko, dünya birincisi olan en genç kişi olarak spor tarihine adını kazımıştır. Profesyonel olmadan önce se 130 hafta boyunca rekor kıran en iyi amatör golfçü olmuştur. Oyster Perpetual Yacht-Master hem başarılarının hem de umut dolu geleceğinin bir sembolü olarak ona eşlik etmektedir.

“Kol saati şimdiki zamanı göstermekle birlikte geçmişte neler olduğunu size hatırlatır ve belki de gelecek zamanda neler olabileceğini düşündürür. Saatime her baktığımda o yılın ne kadar mükemmel olduğunu hatırlıyorum. O anı tekrar yaşamak istiyorum ve umarım ki ondan da güzel bir sene yaşama fırsatını tekrardan bulacağım.”

Yacht Master’ı ilk olarak televizyonda gördüğünü belirten Ko, o saatin sahibi olmayı çok istiyordu. 2015 yılında Rolex Yılın Oyuncusu ödülünü aldığında ise hem klasik hem spor tarzını yansıtan saatine kavuşmuştu.

Her Rolex Saatin Bir Hikayesi Vardır: James Cameron’un Hikayesi

Oyster Perpetual Submariner Date

Herkesin bildiği Titanic filmi 11 Oscar alarak en çok ödül alan filmlerden biri oldu. Avatar filmi ise tarihin en yüksek hasılat yapan film olarak rekoru elinde tutuyor. Evet James Cameron’dan bahsediyoruz! Projelerini dikkatli bir şekilde seçen; ancak mümkün olanın sınırlarını zorlayarak meydan okuyan adını tarihi kazımış yönetmen. Cameron için Rolex, her zaman bilinmeyeni keşfetmenin ve yeniyi aramanın bir sembolü olmuştur.

“Çocukken kaşif olmak isterdim. Film yapmak ilk hayalim değildi; ancak bir film yapımcısı olmaya karar verdiğimde beni küçükken sinemada başka dünyaya götüren filmlerde yaşadığım hissi seyircilerime vermek istedim.”

Amazon’un derinliklerinde yaşayan Kayapo yerlilerinin şefiyle arkadaş olan Cameron, yerli kültürün etkilerini Avatar filminde açık bir şekilde ortaya koyuyor. Kayapo yerlilerinin şefi Ropni, Cameron’a tanışma hediyesi olarak yerli kültürlerinden çok değerli hediyeler veriyor. Çok değerli ve anlamı büyük hediyelere karşılık ne vermesi gerektiğini düşünen Cameron, kendisi için çok değerli Rolex Submariner’ini hediye ediyor. Bir kol saati sadece lüksü yansıtmakla kalmıyor ve farklı coğrafyalardaki insanların kültür değişimi yaptığı anlara tanıklık ediyor. Ropni’ye verdiği saatten sonra kendisine yenisini alan yönetmen, saatine her baktığında geçmişteki değerli anlara döndüğünü ifade ediyor.

Herkesin Bir Başarısı Her Rolex Saatin Bir Hikayesi Vardır

Dünyada %100 marka tanınırlığına sahip lüks bir saat markası olan Rolex nesiller boyunca saygınlığını korumuş ve güvenilirliğini arttırmıştır. Yüksek hassasiyet ve dayanıklılıkla ürettiği saatler dünyanın en derin çukuruna inmiş ve en yüksek dağına tırmanmıştır. Dağcılar, gezginler, dalgıçlar ve diğer sporcuların ihtiyacını karşılamaya yönelik ürettiği saatler sadece spor dünyasında kalmamış herkes tarafından severek kullanılmıştır.

Her Rolex Saatin Bir Hikayesi Vardır
Rolex Yacht Master Saatini İncelemek İçin Sitemizi Ziyaret Edebilirsiniz.

Rolex, kalitesi ve güvenilirliği yanında prestij ve statü göstergesidir. Macera dolu etkinliklerde, başarı dolu spor turnuvalarında yer alsa da günlük hayatta da rahatlıkla kullanılır. İş dünyasında klas ve şık görünümü tamamlayan Rolex saat modelleri, hem kadınlar hem erkekler tarafından tercih edilir.

Saat koleksiyonu olan kişiler genellikle ilk saatlerini Rolex markasından almayı tercih eder. Rolex saatlerin yeniden satış değeri oldukça yüksektir. Sahibinin deneyimlerine tanıklık eden saatler yeni hikayelerin kahramanı olmak üzere sahiplerine kavuşturulur.

İkincielsaatler.com ile Hikayenize Uygun Saati Bulabilirsiniz

Saat koleksiyonunuz varsa ona gözünüz gibi bakıyorsunuzdur. Her bir saatin sizin için ayrı bir anlamı olduğuna da eminiz. İkinci el saatlerin lüks markaların modellerine daha uygun fiyatlarla ulaşım açısından büyük avantaj sağlar. Koleksiyonunuzda yer alan Rolex saatlerin arasına ekleyeceğiniz yeni modelin hikayesinde baş kahraman yine siz olacaksınız.

Temiz, sağlam ve güvenilir ikinci el lüks saatler arayışındas iseniz sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Beğendiğiniz modellerin fiyatlarını WhatsApp numaramız üzerinden alabilir veya direkt olarak mağazamızı ziyaret edebilirsiniz. Orijinal kutularında teslim ettiğimiz Rolex saat modelleri yaşamınızın bir parçası olmak için sizleri bekliyor.

Bir önceki yazımıza https://ikincielsaatler.com/erkeklere-alinabilecek-sevgililer-gunu-hediyeleri/ linkinden ulaşabilirsiniz.

WhatsApp